از فرش تا عرش

درباره وبلاگ
موضوعات

از فرش تا عرش

فرش ماشینی و تفاوت آن با یک دیگر

-اگر قصد خرید فرش را دارید اما نمیتوانید تفاوت میان آن ها را  تشخیص بدهید !!!

-اگر نگران این هستید که فرشی بی کیفیت را به شما بندازند !!!

-اگر علاقه دارید با فرش های مختلف ، آشنایی بیشتری داشته باشید اما نمیدانید به چه شکل !!!

*میتوانید با من در ادامه مقاله همراه باشید و از زیر و بم فرش های ماشینی آگاه شوید ...

با پیشرفت تکنولوژی درعصر حاضر میدانیم که همه وسایل به طور خیلی ویژه  ای تحولاتی داشته اند و در همان نقطه پیدایش باقی نمانده اند.

فرش از جمله وسایلی است که مورد استفاده همه ما قرار میگیرد واین کالا همانند کالاهای دیگر پیشرفت داشته است واکنون دارای تنوع رنگ و طرح های بسیار زیادی است .

انواع فرش ماشینی

همانطور که اشاره کردم فرش های ماشینی نمونه های متفاوتی دارند و درحال حاضر دارای طرح و رنگ های بسیار زیادی هستند که از نظر شانه و تراکم در دسته های مختلفی قرار میگیرند . ما در فرش های بافته شده ماشینی شانه های مختلفی را داریم مانند :

700شانه ، 1000شانه ، 1200شانه و 1500شانه.

ویژگی های فرش ماشینی 700 شانه

اگر به دنبال فرشی باکیفیت هستید که لطافت  و نرم بودن از ویژگی های بارز آن است ما فرش های 700 شانه را به شما پیشنهاد میکنیم که از نظر قیمت نسبت به فرش های دیگر که تراکم و شانه بیشتری دارند، مناسب تر هستند. این تفاوت قیمت برای بی کیفیتی و بد بودن جنس فرش نیست بلکه به تعداد گره هایی که در بافت فرش به کار رفته بستگی دارد. فرش های 700شانه گره های کم تری نسبت به فرش های 1000و1200شانه دارند و برهمین اساس قیمت کمتر و مناسب تری دارند .

*مشخص است هنگامی که تعداد گره ها در بافت فرش بیشتر باشد وقت و زمان بیشتری برای بافت آن بکار رفته و بی تاثیر به قیمت فرش نیست.

اگر نگران  قیمت فرش هستید و نمیتوانید خیلی هزینه کنید میتوانید با بودجه متوسطی ، فرش های 700شانه را با طرح های متنوع و زیبا خریداری کنید که  دارای کیفیت خوبی هستند و طول عمر بالایی را دارند.

احتمالا شنیده اید که فرش های ماشینی 700 شانه  نرم هستند و خاب بالایی دارند. این موضوع  دلیل بر این است که هرچقدر گره های داخل فرش بلند تر باشد و تراکم کمتری داشته باشند پاخورشان بهتروهمچنین لطیف تر هستند.

وقتی گره های داخل فرش متراکم بافته شوند خاب آن ها کم تر میشود هنگامی که بخواهیم با دستانمان لایه های فرش را کنار بزنیم و گره های بین رچ را ببینیم، به سختی انجام میشود.در برخی فرش ها با تراکم زیاد این کار ممکن نیست. فشردگی زیاد بین بافت وگره ها مانع دیدن آن ها میشود.

معرفی دو ویژگی بارز فرش های ماشینی

فرش های ماشینی از آن جا که با دستگاه در کارخانه  بافته میشوند نسبت به فرش های دستبافت از نظر شانه وتراکم بسیار متفاوت هستند.

2 ویژگی و مشخصه اصلی فرش های ماشینی تراکم و شانه است.هنگامی که بخواهید کیفیت و جنس یک فرش را مشخص کنید باید به شانه و تراکم فرش دقت کنید .   

آشنایی با شانه فرش !!

به تعداد گره های فرش و یا همان ریشه های موجود در هر یک متر ازعرض فرش را شانه فرش میگویند. اگر بخواهید آگاه شوید فرشی که پیش روی شما قرار گرفته چند شانه هست، میتوانید با یک راه کار بسیار ساده به آن پی ببرید و در خرید با مشکلی مواجه نشوید و فرش نامرغوبی رابجای فرش باکیفیت به شما نندازند.

راه کار این است: با خط کش اندازه یک متر را در عرض  فرش مشخص کنیم .میتوانیم با شمردن تعداد گره ها و 10 برابر کردن آن ها متوجه شویم فرش چند شانه است.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید :

تعداد شانه و گره های موجود در عرض فرش همیشه با تراکم فرش که در طول آن قرار دارد یکسان نیست. شاید برایتان جالب باشد بدانید تراکم فرش معمولا قابل تغییر است اما شانه فرش به دستگاه بافت بستگی دارد که قابل تغییر نیست. در طول فرش میشود تراکم را بیشتر کرد  اما در عرض قالی نمیشود اندازه دستگاه را برای بافت آن تغییر داد. همیشه عرض فرش که شانه را مشخص میکند به اندازه دستگاه بستگی دارد ، البته دستگاه های بافت فرش ماشینی هم اندازه استاندارد ثابت خود را دارند.

چگونگی محاسبه تراکم فرش

درابتدا گفته شد فرش های ماشینی شانه های متفاوتی دارند که شامل : فرش 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200شانه میشود. ما در کارخانه ها فرش های 500شانه هم داریم. به دلیل استقبال مردم از فرش های 700م1000و1200شانه، فرش های 500شانه کمتربه فروش میرسند و برهمین اساس تولید آن ها هم کمتر است.

احتمالا با فرش 700 شانه آشنایی بیشتری داشته باشید که تراکم  آن  نسبت به شانه اش چقدر است.

فرش 700 شانه تراکم 2550است این عدد و رقم از اینجا مشخص میشود که در داخل بافت فرش      3پود نخ وجود دارد که  کل قالی براساس این( 3) نخ اصلی بافته میشوند. شانه فرش که 700 است را به این تعداد نخ اصلی (3) ضرب میکنیم و رقم 2550را بدست می اوریم.

 این عدد3 تراکم طولی فرش است.

3×تعداد شانه فرش =تراکم فرش

توضیح بیشتری که در این محاسبات داده میشود برای فرش های 1200 شانه هستند:

وقتی از فرش های 1200 شانه صحبت میکنیم یعنی در هر یک متر از عرض فرش 1200 گره بافته شده وجود دارد .برای بدست آوردن تراکم فرش باید 1200را در 3ضرب کنیم که عدد 3600را بدست می اوریم که تراکم فرش 1200 شانه است.

مسلما فرش های 1000و 1200 شانه در یک متر تعداد گره های زیادی نسبت به فرش 700شانه دارند .

افرادی که فرزندان کوچکی دارند بهتر است از فرش های 1200شانه استفاده کنند، زیرا  فرش های 1200 شانه طرح های ریز و پر نقش و نگاری را دارند. این طرح ها باعث میشوند اگر برحسب اتفاق فرزند شما لکه ای یا رنگی به روی فرش بریزد خیلی به چشم نیاید و از زیبایی فرش کم نکند.

امروزه قالی هایی که بافته میشود دارای رنگ و نقش و نگار بسیار زیاد و چشم گیری هستند.

اما شما میتوانید باتوجه به نوع خواسته خود اقدام به تهیه فرش کنید.قالی های 700شانه برای افرادی که نمیخواهند هزینه زیادی کنند بسیار مناسب است.

در مقابل اگر بخواهید فرش هایی با طرح های زیاد و نقش های ریز تهیه کنید باید به سمت فرش های 1200 شانه بروید.طرح های بافته شده در این فرش تاحدودی بیشمار است و دامنه انتخاب شما برای خرید بسیار زیاد است.

در مجموع شما باتوجه به خواسته خود میتوانید انتخاب های زیادی را داشته باشید و در هر شرایطی که باشید گزینه های زیادی را برای خرید دارید .

با اطلاعاتی که دراین مقاله برای شما به اشتراک گزاشته شد میتوانید بدون نگرانی فرش مورد نظر را خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

قالی کاشان گزینه مناسبی برای خرید مطمعن شما می باشد . میتوانید فرش های متنوعی را در این سایت ببینید و به راحتی و باکمترین هزینه فرش دلخواهتان را تهیه کنید . لازم به ذکر است این سایت برای راحتی هرچه بیشتر شما ارسالی کاملا اریگان دارد و فرش های آن درای ضمانت هستند که این ها باعث اطمینان بیشتر شما میشود.

(0) نظر

ویژگی های طرح معروف حوض نقره

فرش های ماشینی از زیباترین رکن های ایجاد نظم در خانه می باشند. با پیشرفت در صنعت بافندگی تنوع در فرش های ماشینی بسیار افزایش داشته است. به همین سبب مشتریان با خیالی آسوده محصول مورد پسند خود را انتخاب کرده و به دکوراسیون منزل خود جلوه ی ویژه ای را می بخشند. همان گونه که ذکر شد تنوع در فرش های ماشینی باعث شده تا خریداران از نام طرح فرش ماشینی بی اطلاع باشند. برای خرید یک فرش مناسب باید ویژگی های زیادی از جمله طرح فرش، رنگ، ابعاد، جنس و شانه و تراکم را در نظر بگیرید.  در این مقاله به بررسی طرح فرش ماشینی حوض نقره کاشان می پردازیم.

فرش حوض نقره کاشان

فرش های 700 شانه یکی از پرفروش ترین فرش های ماشینی در ایران می باشد. این محصولات با تراکم های مختلف بافته می شود که از بارزترین آن می توان به 2550 تراکم اشاره کرد. یکی از طرح های بسیار اصیل و معروف در فرش ماشینی کاشان طرح حوض نقره می باشد. این فرش زیبا در رنگ زمینه های گوناگون بافته شده و روانه بازار می گردد. این نقشه زیبا را می توانید بر روی فرش 500 شانه با تراکم 2100، فرش 700 شانه با تراکم 2550، فرش 1000 شانه با تراکم 3000 و در فرش 1200 شانه با تراکم 3600 از فروشگاه های سطح شهر خریداری کنید.

این محصول زیبا با الیاف صد در صد اکریلیک بافته می شود. اکریلیک یکی از مرغوب ترین الیاف به کار رفته در فرش ماشینی می باشد. که باعث شده فرش های ماشینی پرزدهی کمتری داشته و حساسیت و آلرژی را از افرادی که مشکل تنفسی دارند دور کند. در جهت دیگر با افزایش شانه و تراکم در فرش حوض نقره، این محصول به فرش دستباف شباهت بیشتری پیدا کرده و اصطلاحا به آن فرش دستباف گونه می گویند. به خصوص در فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 که به دلیل فشردگی در بافت فرش، زیبایی خیره کننده ای دارد. اما فرش هایی با شانه و تراکم پایین تر گزینه مناسبی برای افرادی است که به نشستن بر روی زمین علاقه بسیاری داشته و به دنبال یک فرش با الیاف نرم و لطیف می باشند.

با توجه به طراحی شلوغ فرش در حوض نقره، شما می توانید از این طرح برای دکوراسیون خلوت خود استفاده کنید. جلوه طرح حوض نقره در کنار مبلمان های ساده بی نظیر می شود. شما می توانید طرح حوض نقره را در زمینه های فیلی، کرم، سرمه ای و بسیاری از طرح های پر فروش دیگر خریداری کنید. اگر متراژ منزلتان کوچک است با قرار دادن فرش حوض نقره کرم، فضا را از دید مخاطبان بزرگتر جلوه بدهید. توجه داشته باشید که فرش هایی با رنگ تیره فضا را صمیمی تر و کوچک تر نشان می دهد. شرکت های تولید کننده فرش ماشینی فرش حوض نقره را در ابعاد گوناگون فرش 12 متری، 9 متری و 6 متری و انواع قالیچه ها با ابعاد استاندارد تولید می کنند. اگر به دنبال فرشی با سایز غیر استاندارد هستید می توانید ابعاد مورد نظر خود را به شرکت تحویل داده و در کم ترین زمان فرش خود را تحویل بگیرید.

فرش کاشان

از آنجایی که طرح حوض نقره یکی از طرح های اصیل کاشان می باشد، با ویژگی های با کیفیتی در کاشان می توانید این محصول را تهیه کنید. فروشگاه معتبر قالی کاشان یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه عرضه انواع محصولات فرش ماشینی در طرح های قدیمی و به روز می باشد. با مراجعه و خرید از قالی کاشان در هر کجای ایران که هستید فرش خود را با ارسال رایگان تحویل بگیرید. 

(0) نظر

فرش کلاریس کودک کاشان

یکی از خاطرات دوران کودکی ما در انیمیشن های جذاب خلاصه می شود. که همان طور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید یکی از آن کارتون های بسیار خاطره انگیر انیمیشن تام و جری می باشد. خاصیت این کارتون این می باشد که افراد در تمام سنین از کودکی تا بزرگسال این برنامه کودک را دوست داشته و از دیدن آن لذت می برند. و جالب اینجا است که تولید کنندگان فرش ماشینی امروزه با تولید فرش عروسکی متنوع به بافت فرش کودک با طرح انیمیشن های خاطره ساز پرداخته اند. در این مقاله قصد داریم شما را با طرح های جذاب این محصولات و ویژگی های آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

فرش عروسکی با طرح انیمیشن

در گذشته، زمانی که تولید کنندگان به این نتیجه رسیدند به جز فرش کلاسیک می توانند نمونه های دیگری از فرش ماشینی را تولید کنند، از بین ده ها طرح و نقش متفاوت به بافت فرش مخصوص کودک روی آوردند.
اگر به بازار فرش های ماشینی مراجعه کنید قطعا نمونه های فراوانی با طرح و نقش متنوع را خواهید دید اما به تازگی فرش هایی تولید شده اند که از لحاظ کیفیت نیز درجه یک می باشد. 
فرش های کودک کلاریس کاشان 700 شانه در تراکم 3000 می باشد. الیاف به کار رفته در این محصولات در گذشته از پلی استر بود اما در حال حاضر برای بافت فرش کودک به منظور کیفیت بالا تر از الیاف پای اوژن استفاده می گردد.
این الیاف هیچ گونه خطر و آسیبی را به پوست و ریه به شدت آسیب پذیر کودک شما وارد نخواهد کرد. 
پلی اوژن سبک، نرم و لطیف می باشد. این الیاف پرزدهی نداشته و موجب حساسیت نمی شود. همچنین در برابر رفت و آمد و ایجاد لکه مقاوم می باشد. شما می توانید پس از ایجاد لکه فرش را شستشو دهید و مجددا از آن استفاده نمایید.
طرح های زیادی از طریق کارتون های محبوب کودکان الگو برداری شده و بر روی زمینه فرش کودک بافته می گردد. و شما می توانید هر کدام از طرح هایی که مدنظرتان بود را تهیه فرمایید. توجه داشته باشید که اگر فرزند شما به سنی رسیده است که قدرت تصمیم گیری دارد اجازه دهید تا خودش فرش مورد علاقه اش را انتخاب نماید.

ابعاد فرش کودک

توجه داشته باشید به منظور اینکه امروزه متراژ خانه های ایرانی کمی کوچک و در حد متراژ آپارتمان شده است، برای اتاق خواب فرزند خود می توانید از سایز های کوچک فرش ماشینی استفاده نمایید. مانند فرش کودک 9 متری، فرش 6 متری و همچنین انواع فرش های سایز قالیچه و پادری. در صورت نیاز می توانید از فرش 12 متری و حتی ابعاد سفارشی استفاده نمایید.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید یک فرش کودک یا هر فرش ماشینی دیگر به قالی کاشان مراجعه بفرمایید. همان طور که مطلع هستید گاشان در حال حاضر پایتخت فرش ایران شناخته شده است. و به همین منظور فروشگاه اینترنتی قالی کاشان به دنبال این مسئله است تا از طریق خرید اینترنتی و همچنین ارسال رایگان به سراسر ایران فرش ماشینی مورد نظر شما را با قیمت درب کارخانه در اختیارتان قرار دهد. با خرید از قالی کاشان زیبایی را به خانه خود هدیه بدهید.

(0) نظر

جلوگیری از سر خوردن فرش

یکی از مواردی که در هنگام خرید فرش سوال های بسیار زیادی در مورد آن پرسیده می شود ثابت ماندن آن بر روی زمین می باشد. که مشتریان عزیز پس از خرید فرش ماشینی و استفاده از آن دچار مشکل شده و تصور می کنند فرشی که آن را خرید کرده اند دچار ایراد شده است. ما در این مقاله به شما در جهت رفع این مسئله کمک خواهیم کرد.

راه حل جلوگیری از سر خوردن فرش

در سال های ابتدایی برای جلوگیری از سر خوردن فرش ماشینی، آن را سوراخ کرده و سپس فرش را به زمین وصل می کردند. اما به مرور زمان سبک خانه های ایرانی تغییر کرده و به سمت سبک مدرن حرکت کرد. به همین علی افراد از وصل کردن فرش یا موکت خود بر روی زمین جلوگیری کرند و ترجیح دادند از را های دیگری برای ثابت ماندن فرش استفاده کنند.

از دلایلی که افراد بسیار مایل هستند تا فرش خود را ثابت نگه دارند، امکان افتادن یا لیز خورد افراد خانواده می باشد که آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. همچنین باعث از هم پاشیدن نظم خانه می شود. توجه داشته باشید در طراحی داخلی، بی نظمی در خانه باعث شده تا جلوه سایر وسایل نیز از بین برود.

به همین منظور کارخانه های معتبر در پشت فرش های خود اصولا تیکه از چرم صنعتی به کار می برند. این چرم باعث می شود تا فرش شما از جا به جایی بر روی زمین حفظ شود. به این نکته توجه داشته باشید که کارخانجاتی که در پشت فرش خود از چرم استفاده می کنند مشخصات فرش خود را بر روی چرم چاپ می کنند. و خریداران تصور می کنند تمام فرش های اصل و واقعی باید مشخصاتشان بر روی چرم حک شده باشد و اگر فرشی به این شکل نباشد از خرید آن صرف نظر می کنند. اما این مسئله تنها به دلیل جا به جا نشدن فرش بوده و اطلاعات فرش بر روی برچسب پشت فرش حک می شود.

اما در حال حاضر تولید کنندگان فرش ماشینی حتی از زدن چرم در پشت فرش امتناع کرده و برای ثابت ماند فرش باید از ترمز های فرش استفاده کنید. این ترمز های فرش را می توانید در ابعاد متنوع و کیفیت های گوناگون در فروشگاه های وسایل منزل به راحتی پیدا کنید.

به صورت کلی افرادی که فرش هایی با تراکم بالا را خریداری می کنند باید از ترمز فرش استفاده کنند. زیرا هرچه تراکم فرش بالا تر باشد نازکی و ظرافت فرش افزایش پیدا می کند. فرش های تراکم بالا شامل فرش 1200 شانه با تراکم 3600، فرش 1500 شانه با تراکم 4500 و در نهایت فرش 1600 شانه با تراکم 4800 می باشد.

مزایای خرید ترمز فرش

1- لایه ای نازک که در زیر فرش قرار گرفته و اتصال بین فرش و زمین را برقرار می کند.

2- باعث می شود تا الیاف فرش دچار کشیدگی نشده و در برابر گذاشتن وسایل سنگین بر روی فرش دچار آسیب وارد شدن به فرش نگردد.

3- از فرسودگی فرش جلوگیری می کند.

4- از بی نظمی در خانه جلوگیری می کند.

5- قیمت بسیار پایینی را دارد.

فرش کاشان

برای خرید یک فرش ماشینی با کیفیت و قیمت ارزان ما به شما فروشگاه اینترنتی قالی کاشان را معرفی می کنیم. در قالی کاشان قیمت فرش های ماشینی با قیمت درب کارخانه برابر می باشد. همچنین ارسال فرش به صورت رایگان انجام می گیرد.

(0) نظر

چه فرشی برای اتاق خواب ما مناسب است؟
ما یک سوم از عمرمان را در اتاق خواب میگذرانیم، نوع چیدمان و انتخاب فرش باید به صورتی باشد که حس آرامش را به مخاطب بدهد. فرش عضو مهمی در هر خانه محسوب می شود. در این مقاله چند ویژگی فرش اتاق خواب ذکر شده تا بتوانید بهترین انتخاب را در خرید آن داشته باشید.

فرش اتاق خواب

در اکثر خانه های ایرانی، فرشی را برای کفپوش اتاق خواب در نظر می گیرند. فرش مناسب اتاق خواب باید به گونه ای باشد که با دیگر فضای آن همخوانی داشته باشد. وجود یک فرش در اتاق خواب میتواند به دکوراسیون اتاق خواب روح ببخشد. با این حال از آنجایی که محیط اتاق خواب یک فضای شخصی می باشد شما می توانید از هیچ کدام از این قانون ها استفاده نکرده و طبق سلیقه خود اتاقتان را طراحی کنید.

سعی کنید فرش پهن شده در وسط اتاق خواب کوچک 13 سانتی متر تا دیوار فاصله داشته باشد و در اتاق خواب های بزرگ 20 سانتی متر تا دیوار فاصله داشته باشد.

پهن کردن فرش در اطراف تخت خواب

ممکن است گاهی اوقات کفپوش زیبایی برای اتاق خواب استفاده باشد و نیازی به فرش نباشد. اما در فصول سرد سال کف اتاق سرد بوده و هنگامی که مخاطب از تخت خود پایین می آید، در اثر گذاشتن پاهایش روی زمین اذیت شود. پیشنهاد می شود برای رفع این مشکل از فرش هایی که برای دو طرف تخت طراحی شده ایت استفاده کنید. این فرش ها باید در بین تخت و دیوار پهن شود و طول آن تا ابتدای تخت باشد.

الیاف فرش اتاق خواب

برای خرید فرش هایی که مناسب اتاق خواب هستند پیشنهاد می شود از فرش های نرم و لطیف استفاده کنید تا هنگام راه رفتن بر روی الیاف لطیف فرش، حس آرامش به شما القا بشود. اما اگر به دنبال فرشی هستنید که در هنگام جذب آلودگی به سرعت تمیز شود فرشی را تهیه کنید که دارای الیاف پلی استر و پشم می باشد. فرش تشکیل شده با الیاف پلی استر مقاوم تر از فرش های پرز بلند می باشند.

فرش فانتزی و مدرن

یکی از انتخاب های درست فرش برای اتاق خواب استفاده از فرش فانتزی و مدرن می باشد. با توجه به تنوع بسیار بالا در سبک فانتزی میتوانید یک انتخاب مناسب برای اتاق خواب خود داشته باشید. فرش های فانتزی شامل فرش شنل، پرزبلند و فریز می باشد.

رنگ فرش اتاق خواب

خرید فرش هایی با رنگ بندی ساده و یا خنثی آرامش بیشتری را به مخاطب خود القا می کنند. رنگ های خنثی شامل رنگ بژ، خاکستری، کرم و ... می باشند. با خرید اینگونه رنگ ها دیگر لازم نیست مدت زمان کمی فرش خود را تعویض کنید. این رنگ ها همیشه مد بوده و تا زمانی که لازم نبود، نیازی به تعویض آن نمی باشد.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

امروزه خرید اینترنتی بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است. فروشگاه اینترنتی قالی کاشان یک فروشگاه اینترنتی فرش بوده و بسیار معتبر است. با مراجعه به سایت قالی کاشان میتوانید از قسمت فرش های مدرن و فانتزی یا فرش کودک، فرش مناسب اتاق خود یا کودک خود را تهیه کنید.

(0) نظر

طرح باغ جان 1500شانه کاشان

طرح باغ جان یکی از معروف ترین طرح های بافته شده در فرش ماشینی می باشد. این فرش 1500 شانه با تراکم 4500 می باشد. این محصول در دسته فرش های بسیار پرفروش بوده که ریز بافت بودن آن افراد زیادی را به خود جذب کرده است.
همچنین تراکم بالا در فرش هایی همانند فرش 1500 شانه باعث زیبا تر نشان دادن طرح فرش می شود. چرا که گل های فرش به صورت فشرده در کنار یک دیگر بافته شده اند. 
طرح کلی فرش طرح باع جان افشان می باشد. این فرش طرح ثبتی برند محتشم کاشان می باشد. و شما نمی توانید این طرح را با برند دیگری تهیه کنید. 
زمینه این فرش نقره ای رنگ بوده و گل های فرش در زمینه آن به زیبایی جلوه می کند. قیمت فرش به موارد بسیاری بستگی دارد. همانند الیاف،برند،شانه و تراکم و...
این فرش در دسته محصولات نسبتا گران قیمت طبقه بندی می شود. زیرا میزان شانه و تراکم آن بالا بوده، توسط برند معتبری بافته شده است و همچنین الیاف آن صد در صد اکریلیک هیت ست شده می باشد.
الیاف اکریلیک از فرش شما در برابر رفت و آمد، آلودگی، حرارت، تابش مستقیم نور خورشید و شستشو محافظت می کند. البته ویژگی هایی که برای این الیاف است بسیار بیشتر می باشد. که با خرید فرش ماشینی با الیاف اکریلیک به مرور زمان متوجه کیفیت آن خواهید شد.
فرش طرح باغ جان 1500 شانه برای دکوراسیون های مجلل به کار برده می شود. زیرا این طرح در دسته بندی فرش کلاسیک قرار داشته و جلوه ویژه ای در خانه هایی با سبک کلاسیک ایجاد می کند. 
این فرش به منظور فروش بالا در ابعاد متنوع فرش 12 متری،فرش 9 متری و فرش 6 متری بافته می شود. همچنین شما می توانید ابعاد قالیچه و پادری آن را به راحتی خرید و تهیه نمایید. همچنین جهت صحبت به پشتیبانی کارخانه مربوطه می توانید سایز های سفارشی این طرح را در کوتاه ترین زمان ممکن خریداری نمایید.
فرش های زمینه نقره ای یکی از زمینه های خنثی و روشن در فرش ماشینی می باشد. رنگ های خنثی اصولا با تمام  رنگ های دیگر به راحتی ست می شوند. شما می توانید با ایجاد دکوراسیون متناسب با رنگ زمینه فرش خود یک دکوراسیون منحصر به فرد را ایجاد کنید. 
توجه داشته باشید در فروشگاه اینترنتی قالی کاشان کارشناسان فروش این مجموعه به شما در مورد دکوراسیون داخلی منزلتان اطلاعات لازم را داده و شما را راهنمایی خواهند کرد.
طرح باغ جان به منظور اینکه یک فرش افشان محسوب می شود. برای خانه های آپارتمانی یا خانه هایی که قصد دارند قضای منزل خود را بزرگ تر نشان دهند بسیار مناسب می باشد. زیرا طرح های افشان به دلیل عدم ترنج در مرکز فرش به بزرگ نمایی منزل شما کمک بسیاری را خواهد کرد.
خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان
برای خرید فرش باغ جان به قیمت ارزان و مناسب تنها قدم تو ورود به سایت قالی کاشان می باشد. در قالی کاشان قیمت فرش های ماشینی بر اساس قیمت درب کارخانه برای مشتریان گرامی حساب شده و محصولات دارای ضمانت نامه 10 ساله می باشد. همچنین در جهت کاهش هزینه برای خریداران محتری ارسال فرش به سراسر به صورت رایگان انجام خواهد شد.

(0) نظر

گلیم فرش طرح چشمک
همان طور که می دانیم امروزه تنوع در فرش های ماشینی بسیار افزایش یافته است. اما یکی از قدیمی ترین محصولات فرش های قشقایی یا گلیم فرش ها می باشند. که در گذشته افراد زیادی برای پوشش مکان های مختلف منزل خود به خصوص محیط آشپزخانه از آن استفاده می کردند. در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از جدید ترین محصولات گلیم فرش آشنا کنیم. چرا که این محصولات همچنان فروش بالایی داشته و روزانه محصولات جدید تری به بازار عرضه می شوند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

گلیم فرش قشقایی طرح چشمک

در حال حاضر نام های گوناگونی برای فرش های ماشینی انتخاب می شود. اما در فروشگاه اینترنتی قالی کاشان این طرح با نام چشمک ثبت شده است. این محصول زمینه فرش سرمه ای رنگ داشته و با خطوط هندسی زیبایی تزیین شده است. گلیم فرش های قشقایی در صنعت فرش ماشینی با میزان شانه و تراکم مختلفی بافته می شود.

زیرا دستگاه های مختلفی برای بافت گلیم فرش وجود دارد. اما این محصول که تصویرش را در ابتدای مقاله ملاحظه می کنید 320 شانه با تراکم 1400 می باشد. الیاف موجود در این گلیم فرش پلی پروپیلن می باشد. پلی پروپیلن یکی از ده ها الیاف به کار رفته در فرش ماشینی می باشد.

این الیاف کاربرد زیادی در بافت گلیم فرش نیز دارد. زیرا کیفیت این الیاف بالا بوده و همچنین دارای قیمت مناسبی می باشد. از ویژگی های پلی پروپیلن می توان به مقاومت نسبتا بالا در برابر رفت و آمد، طول عمر بالا با نگهداری صحیح و... اشاره کرد.

در گذشته از گلیم فرش های دستباف برای پوشش منزل استفاده می شد. اما امروزه به قدری تنوع در گلیم فرش های ماشینی افزایش یافته که کسانی که به دنبال گلیم فرش می باشند از نوع ماشینی آن استفاده می کنند. همچنین از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه می باشد.

موردی که در فرش های ماشینی برای بعضی از افراد اهمیت بسیاری را دارد ارتفاع نخ خاب فرش می باشد. ارتفاع نخ خاب در این گلیم فرش ماشینی زیبا 4 میلی متر می باشد. سطح گلیم های قشقایی بسیار لطیف بوده که با راه رفتن بر روی آن حس خوبی را به شما منتقل خواهد کرد.

لازم به ذکر است گلیم فرش برای پوشش اتاق خواب کودک مناسب نمی باشد. زیرا برای پوست آسیب پذیر کودکان فرش مخصوص کودک نیز طراحی شده است. که شما می توانید در طرح و رنگ های متنوع آن را تهیه کنید. و کلام آخر در مورد سایز گلیم فرش های قشقایی می باشد. که نوع پرفروش آن ابعاد فرش 6 متری می باشد. همچنین شما می توانید از طریق پشتیبانی مربوطه سایز های بزرگ تر یا کوچک تر این محصول مانند قالیچه را برای دکوراسیون منزل خود سفارش دهید.
خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

برای خرید فرش ماشینی اگر به فروشگاه های سطح شهر مراجعه کنید به دلیل محدودیت موقعیت مکانی ، تنوع بسیار کمی از محصولات فرش ماشینی کاشان را خواهید دید. اما در فروشگاه اینرنتی قالی کاشان این تنوع بسیار زیاد می باشد. زیرا تمام محصولات به صورت عکس و ویدیو برای مشتریان گرامی بارگذاری شده است. در فروشگاه قالی کاشان قیمت فرش بر اساس درب کارخانه محاسبه شده و ارسال آن تا باربری شهرتان به صورت رایگان می باشد. 

(0) نظر

کدام را می پسندید، قالی یا قالیچه؟!


قدمت و تاریخچه درهم تنیدن الیاف برای تولید منسوجات در ایران به قرن های خیلی دور بازمی گردد. آثار زیبای به جا مانده از دوره های مختلف بیانگر این موضوع می باشد. امروزه نیز ترکیب زیبای طرح و رنگ را در بسیاری ازفرش های بافته شده توسط ایرانیان میتوان دید. به گونه ای که آوازه فرش ایرانی بخاطر تنوع در طرح فرش و رنگ آن در سرتاسر دنیا پیچیده است.

بسیاری از ما براین تصور هستیم که واژه فرش و قالی یکسان هستند اما پژوهش ها در این زمینه نشان داده که این دو واژه تفاوت های قابل توجهی با هم دارند.

در این مقاله می خواهیم شما را با مفهوم واقعی فرش و قالی آشنا کنیم.

در واقع فرش یک واژه عربی است که به هرنوع گستردنی اطلاق می شود. واژه قالی نیز ریشه ی ترکی دارد واز کلمه قالین به معنای فرش پرزدار گرفته شده است. به طور کلی می توان گفت که قالی زیرمجموعه ای از فرش است که دارای ویژگی های خاصی ست که آن را از انواع فرش متمایز می سازد. در واقع قالی، فرشی ست که دارای تار و پود است . مشخص ترین خصوصیت قالی که آن را متمایز میکند داشتن پرز و گره است.قالی ها یک رو هستند یعنی طرح و نقشه فقط در یک طرف مشخص است.

انواع قالی، حصیر،زیلو، گلیم، جاجبم و.. جزو فرش محسوب می شوند. بنابراین فرش ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. قدمت فرش به زمانی برمیگردد که انسان های اولیه به عنوان زیرانداز از الیاف گیاهان و پوست جانواران استفاده می کردند حال آنکه قدمت نخستین قالی ها به دوران هخامنشیان و حدود 2500 سال پیش باز می گردد.

تفاوت قالی و قالیچه : به فرش های پرزدار که مساحتی بیش از 6 متر داشته باشند قالی گفته میشود. حال آن که قالیچه دارای ابعادی کوچکتر از قالی می باشد.

انواع فرش و قالی به صورت دستبافت و ماشینی بافت می شود. آنچه که ما امروزه با آن آشنا هستیم  و از آن به عنوان فرش یا زیرانداز استفاده میکنیم در واقع همان قالی است. که به صورت قالی دستبافت و قالی ماشینی در بازار یافت می شود.

انواع فرش

فرش ها با توجه به نوع بافت و نقشه و جنس الیاف با هم متفاوت هستند. گلیم و جاجیم و گبه و قالی و قالیچه و زیلو انواع زیراندازهایی هستند که امروزه با آن ها آ شنایی داریم. گلیم های دستبافت از جنس پشم و موی بز هستند و فاقد پرز بوده و طرح و نقشه یا ذهنی است یا از روی نقشه بافته می شود . جاجیم نیز نوعی فرش است که نازکتر از گلیم است وطرح آن در دوطرف فرش مشخص است تارو پودش رنگی است و فاقد پرز است و معمولا از جنس پشم وپنبه است ودراز و باریک هم بافت می شود. گبه نیز نوعی فرش با پرزهای بلند و ضخیم است.مابین فرش و قالی دسته بندی می شود.گاهی به آن فرش پرزبلند نیز گفته می شود.

امروزه انواع فرش هایی که نام بردیم به صورت ماشینی نیز بافت می شوند و دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ فرش هستند.

انواع قالی

دسته بندی قالی از نظر نوع بافت

قالی دستبافت

این نوع قالی از نظرجنس نخ به چند دسته تقسیم میشود.قالی های پشمی و قالی های ابریشمی و قالی های پشم ابریشم

به طورکلی ارزش یک قالی دستبافت به جنس نخ و طرح و نقشه و تعداد رنگ و ظرافت و تمیزی بافت آن بستگی دارد.

قالی ماشینی

رایج ترین نوع قالی انواع ماشینی آن است که به سبب قیمت مناسب و تنوع بسیار در طرح ورنگ و مطابقت داشتن با سلایق افراد و انواع سبک دکوراسیون دارای طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا می باشد. قالی های ماشینی در ابعاد و اندازه های استاندارد از 2 تا 12 متر بافت می شوند. برای بافت این قالی ها از الیاف مصنوعی که مرغوب ترین آن است استفاده می شود . کیفیت این نوع فرش به تعداد شانه و تراکم و جنس نخ خاب آن بستگی دارد. با افزایش شانه وتراکم کیفیت فرش نیز بالاتر می رود و از طرفی قیمت آن نیز افزایش می یابد. مرغوبترین نخ مورد استفاده در قال های ماشینی نخ اکریلیک هیت ست شده است.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

فروشگاه اینترنتی قالی کاشان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فرش می باشد، با تنوع بسیار انواع فرش ها به شما این اجازه را می دهد که فرش مناسب منزل خود را با ابعاد دلخواه و همچنین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. یکی از ویژگی های این فروشگاه ارسال رایگان محصولات به سراسر ایران می باشد.

(0) نظر

چه فرشی را انتخاب کنیم؟!
در زندگی انسان پوشش خانه فواید بسیاری دارد از جمله حفظ انرژی، حس صمیمیت بین افراد، زیبایی و... که باعث می شود افراد به فکر خرید پوششی مناسب باشند. در گذشته برای رفع این مسئله از فرش های دستباف استفاده می کردند که با هنر دست قالی بافان ایرانی بافته می شد. اما به دلیل قیمت بالای فرش های دستباف تعدادی از افراد توان خرید آن را نداشتند. به همین دلیل در حدود 50 سال پیش در کاشان تولید فرش های ماشینی راه اندازی شد. ابتدا تولیدات این کارخانه به تعداد کمی از مخصولات ختم می شد اما به مرور زمان تنوع در محصولات فرش ماشینی افزایش داشت که نمونه های زیادی را امروزه می توانید ملاحظه کنید. در ادامه این مقاله به بررسی کامل در مورد انواع فرش ها و ویژگی آنها می پردازیم.

انواع فرش های ماشینی

شانه و تراکم دو ویژگی اصلی در فرش های ماشینی محسوب می شوند. در ابتدای تولیدات، فرش های ماشینی در شانه و تراکم پایینی بافته می شدند. که این امر موجب ضخامت و ارتفاع خاب بالا در فرش های ماشینی بود. اگر به فرش های ماشینی در منزل افراد قدیمی خانواده نگاه کنید کاملا این نکته را متوجه خواهید شد. اما هر چه زمان به جلو حرکت کرد دستگاه های تولید فرش ماشینی به روز تر شده و محصولات زیباتر و همچنین ظریف تری را تولید کرد. که یکی از آنها فرش های 700 شانه بود که با انواع تراکم ها بافته می شد ولی بارزترین آن با تراکم 2550 بود. فرش های 700 شانه با گذشت سال های سال از مرحله تولیدش همچنان یکی از پر فروش ترین محصولات در صنعت فرش ماشینی می باشد. آنها ضخامت بالایی داشته و یکی از با کیفیت ترین محصولات می باشند. ارتفاع خاب در فرش های 700 شانه 10 الی 11 میلی متر می باشد. به همین دلیل گزینه مناسبی برای مکان های پررفت و آمد بوده و بهترین انتخاب برای افرادی هست که مایل به نشستن بر روی مبل نبوده و راحتی بر روی فرش را ترجیح می دهند. تنوع طرح های قدیمی و اصیل در فرش ماشینی بر روی فرش های 700 شانه بسیار فراوان بوده و در سال های اخیر طرح و نقش های مدرن و فانتزی بر روی این محصول بافته می شود.

کمی بعد تر از فرش 700 شانه، محصولی به بازار عرضه شد که در زمان خود استقبال زیادی از آن به عمل آمد. فرش های 1000 شانه با تراکم استاندارد 3000 و همچنین طرح های متنوع، جلوی بسیار زیبایی را به خانه می بخشید. که همین امر باعث توجه افراد زیادی به این محصول شد. فرش های 1000 شانه به دلیل افزایش شانه و تراکم نسبت به فرش 700 دارای ظرافت بالاتری بوده. و به دلیل ریز بافت بودن شباهت فراوانی به فرش دستبافت داشت. که اصطلاحا به آن فرش ماشینی دستبافت گونه می گویند. لازم به ذکر است که با افزایش شانه و تراکم قیمت آن نیز کمی بالاتر از فرش 700 شانه می باشد. کیفیت فرش های 1000 شانه بسیار عالی است. اگر به دنبال فرشی با کیفیت بالا و همچنین ظریف هستید فرش های 1000 شانه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

کلام آخر

فرش های ماشینی از الیاف زیادی تولید می شوند. که شامل پلی استر، پلی پروپیلن، بی سی اف و بسیاری الیاف دیگر می باشد. اما یکی از مرغوب ترین آنها الیاف اکریلیک می باشد. اکریلیک مزیت های زیادی را به همراه دارد که می توان به کاهش پرزدهی فرش، مانع از حساسیت و آلرژی در بیماران تنفسی و نوزادان تازه متولد شده اشاره کرد. تا اینجا به دو مورد از محصولات پرفروش در صنعت بافندگی اشاره کردیم. در پارت دوم مقاله به نمونه های دیگر از این محصولات می پردازیم.

فرش کاشان

امروزه همه افراد در داخل و خارج از ایران به دنبال فرش ماشینی کاشان می باشند. چرا که تمام کیفیت و زیبایی های لازم در این محصولات به کار برده شده است و توجه افراد زیادی را به خود جلب می کند. اگر شما هم به دنبال یکی هنر زیبا و چشمگیر برای پوشش دکوراسیون منزل خود هستید به شما می کنم به فروشگاه اینترنتی قالی کاشان مراجعه کنید. این فروشگاه تنوع بالایی در محصولات خود داشته و یکی از معتبر ترین سایت های اینترنتی فروش فرش ماشینی می باشد. همچنین ارسال محصولات قالی کاشان برای شما عزیزان به سراسر ایران به صورت رایگان می باشد.

(0) نظر

فرش افشان کاشان 1200 شانه درباری


فرش طرح افشان کاشان یکی از پر طرفدار ترین فرش های ماشینی می باشد. که در شانه و تراکم گوناگون بافته می شود. از جمله فرش های 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه. این زیبایی فرش به دلیل نداشتن ترنج در مرکز فرش بوده که افراد اعتقاد دارند این طراحی باعث شده فرش ماشینی به روز بوده و از مد نخواهد رفت.

فرش های ماشینی به دلیل قیمت بالایی که دارند در دسته محصولات گران بها در منزل ارزش گذاری شده است. به همین منظور افراد علاقه دارند از یک فرش تا مدت زمان طولانی استفاده کرده و از دیدن آن لذت ببرند. فرش های طرح افشان از زمان دور وارد زمینه فرش دستباف ایران شده و به مرور زمان این طرح با توجه به طرفداران بالا در داخل و خارج وارد زمینه فرش ماشینی شده است. و همان طور که می دانید طرح پرفروشی می باشد.

این فرش جلوه خود را در تمام فرش های ریز بافت و پرزبلند حفظ کرده و مشتریان مخصوص خود را با میزان شانه و تراکم کم یا تراکم زیاد دارد، و در واقع همیشگی می باشد. یکی از فرش هایی که به تازگی به بازار فرش ماشینی ایران وارد شده است فرش های 1600 شانه با تراکم 4800 می باشد. به همین دلیل برای این فرش تنها 10 طرح تا کنون بافته شده است. اما طرح افشان در اولویت بافت بر روی فرش 1600 شانه بوده است.

همچنین زمینه و رنگ بندی فرش های افشان شامل فرش زمینه سرمه ای، زمینه کرم، زمینه نسکافه ای و زمینه فیلی می باشد. از سایز رنگ بندی ها پرفروش تر می باشد. در صورت اینکه به دنبال فرش هایی با رنگ بندی آبی یا روناسی می باشید از طریق کارخانه مربوطه فرش به صورت جفتی برای شما بافته خواهد شد.

طرحی که در ابتدا مقاله می باشد یکی از طرح های 1200 شانه به نام افشان درباری است. با توجه به نقش و نگار این فرش زمینه نقره ای با گل های طلاکوب شده بسیار هماهنگی داشته و جلوه فرش را افزایش داده است. فرش های ماشینی در دو طرح ساده و گل برجسته بافته می شوند. که اصطلاحا در صنعت فرش ماشینی به فرش های گل برجسته هایبالک گفته می شود. که فرش طرح افشان درباری در دسته فرش های گل برجسته جای گذای شده است.

خرید مستقیم فرش از کارخانه کاشان

اگر به سراغ فروشگاه اینترنتی قالی کاشان بروید در دسته محصولات با دسته ای به نام فرش های طرح افشان رو به ر می شوید. این دسته دارای تعداد زیادی از فرش های طرح افشان با طرح و رنگ های گوناگون می باشد. اگر به دنبال یک طراحی همیشگی و خاص می باشید می توانید به راحتی طرح مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را به قیمت درب کارخانه و همچنین ارسال رایگان در محل زندگی خود تحویل بگیرید. این فرش های زیبا در سایز های 12 متری ، 9 متری، 6 متری الی انواع سایز های پادری بافته می شوند. شما می توانید از طریق سایت قالی کاشان طرح دلخواه خود را پسند کرده و در محل سکونت خود تحویل بگیرید.

(1) نظر
X